Bayram telefonlarına Odatv’den mercek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan art arda bayram telefonlarıyla liderlerle görüştü. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Erdoğan’n görüştüğü isimler arasında yer aldı.

Erdoğan’ın görüştükleri arasında dikkat çeken isimler de yer aldı.

Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile ayrı ayrı telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Görüşmelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve genel başkanlar karşılıklı olarak birbirlerinin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

En dikkat çeken görüşme ise Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında oldu. İki parti genel başkan düzeyinde ilk kez bayramlaştı. Odatv’nin edindiği bilgilere göre görüşmede diyalog kanallarının açık kalması konusunda mutabakata varıldı.

Ayrıca Özgür Özel eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da özel olarak telefonla arayarak bayramlaştı.

Erdoğan’ın Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan’ı aramaması dikkat çekti. Bu durum sosyal medyada “Erdoğan Erbakan’a ‘ghostling’ yapıyor” şeklinde esprilere neden oldu. “Ghostling” Z kuşağında ilişkideki çiftlerden birinin diğerine karşı bir anda tüm iletişimini kesmesi olarak açıklanıyor.

Öte yandan Erdoğan’ın aradığı Perinçek’i Özgür Özel’in aramaması dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir